חדשות

ביקור מרגש של סגן נשיא ארה"ב לשעבר, מייקל (מייק) פנס ורעייתו בחברון

שמחנו לארח את ידיד ישראל, סגן נשיא ארצות הברית לשעבר מר מייק פנס, שהגיע לביקור מיוחד במערת המכפלה ובישוב היהודי בחברון

13.3.22, 13:08

לפני כחמש שנים הכריזה ועדת המורשת של ארגון אונסק"ו – ארגון "החינוך התרבות והמדע"  של האו"ם שמערת המכפלה, מקום קבורת אבות ואמהות העם היהודי, כולל המבנה היהודי שנבנה מעל המערה בימי הבית השני, היא אתר מורשת "פלשטיני" אף שכמובן המקום היה קיים אלפי שנים לפני המצאת "פלשתינה".
כתגובה להחלטה הזויה זו, ארה"ב החליטה לפרוש מאונסקו. באותו זמן נשא סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, נאום מלא עוצמה בו נימק את החלטת ארה"ב לפרוש מאונסקו. בנאום ההיסטורי והייחודי הוא דיבר בהרחבה על אברהם אבינו בהערצה ובהדגשה. בנאום נוסף הוא אמר –  "לראות את ישראל זה לראות כיצד אלוהי אברהם, יצחק ויעקב שומר על הבטחותיו." 
כעת הגיע הזמן לחברון להשיב לו תודה והערכה בביקור מיוחד שערך מייק פנס בחברון יחד עם רעייתו קארן.
בביקור הוא נפגש עם מספר אישים מראשי הישוב היהודי בחברון, ביניהם - הרב הלל הורביץ יו"ר מנהלת חברון, ברוך מרזל – איש "עוצמה יהודית" תושב חברון, ישי פליישר – הדובר הבינלאומי של חברון, ח"כ איתמר בן גביר,  נעם ארנון – דובר היישוב היהודי בחברון, אורי קרזן – מנכ"ל הישוב היהודי ועוד. 
המארחים הביעו את הערכתם והוקרתם על תמיכתו הברורה  בעם היהודי ובארץ ישראל ובמיוחד על עמדתו והנחושה לימין העם היהודי נגד ההחלטה העויינת והשקרית של אונסקו על חברון.
סגן הנשיא ורעייתו קבלו מדליות זהב שהופקו ע"י היישוב היהודי בחברון הנושאות את דמיותיהם של אברהם אבינו ושרה אמנו ואת תמונת מבנה מערת המכפלה. 
בביקור במערת המכפלה קיבלו פנס ורעייתו ברכה מיוחדת מהרב הלל הורוביץ  ונשאו יחד, בפרטיות, תפילה קצרה ב"אולם אברהם ושרה". 
סגן הנשיא הביע תמיכה ועידוד לתושבי חברון על עמידתם האיתנה והבטיח לעמוד לימינם ללא סייג.
כל הנוכחים סיכמו את הביקור בהרגשה כי הפעילים למען הצדק, האמת ההיסטורית והנאמנות לעיר האבות והאימהות עוד יפגשו במעלה הדרך וימשיכו לפעול יחד בעתיד למען הגשמת הערכים הנעלים המאחדים את האנושות הנאורה.
אין תגובות