חדשות

צפו: אברהם פריד במסע היסטורי מרתק ומרגש בן מאות שנים של חב"ד בחברון

הצטרפו למסע קסום בשרשרת הדורות: סיפור של ניסיונות וניצחונות, של צמיחה רוחנית לצד כאב פיזי, ושל התמדה עיקשת אל מול מלחמות, פרעות ועוינות. זהו גם סיפורה המטלטל של חב"ד בחברון, שלמענה כל אדמו"רי חב"ד פעלו ללא לאות במטרה ליישב ולבנות את עיר האבות.

1.7.24, 11:51
הפקה מיוחדת וסוחפת בכיכובו של אברהם פריד במסע הדורות של חב"ד בחברון, עד להתפתחות המסעירה בימים אלו ממש.
ההיסטוריה של חב"ד בחברון ארוכה ומרתקת, כמעט כמו ההיסטוריה של חסידות חב"ד עצמה. כ"ק אדמו"ר האמצעי רכש נחלה בעיר ועודד את החסידים להתיישב בה. הרבי הרש"ב קנה בלב היישוב בתים וחצרות ואף הקים במקום את ישיבת 'תורת אמת', אליה שלח מליובאוויטש קבוצת תמימים מובחרים. לאחר השחרור הניסי של עיר האבות ב'מלחמת ששת הימים', פעל הרבי נשיא דורנו נמרצות וביקש והמריץ לגאול את הרכוש הגזול של חב"ד בחברון. הרבי אף נתן ייפוי כוח – מתוקף היותו היורש החוקי והבלעדי של הרכוש המדובר – למחדשי היישוב היהודי בחברון, לגאול את האדמות.
הרבי הרש"ב אף כתב באיגרת מרטיטה לחסידיו: "חפץ אני ביותר בהעיר אשר בה בחרו אבותינו הקדושים מעולם, וכל מגמתי אשר העיר הזאת תגדל ותתרחב יותר בעזרת ה' יתברך".
 
החלום מתגשם! גם אתה יכול להיות חלק משרשרת הדורות ולרכוש דירה יוקרתית בנחלת חב"ד בחברון!
קצת יותר מ-200 שנים לאחר שכ"ק אדמו"ר האמצעי ייסד את הקהילה החב"דית הראשונה בחברון, כ-116 שנים לאחר שהרבי הרש"ב רכש את הנכס הראשון בעיר האבות, ובדיוק 57 שנים לאחר שחברון עיר הקודש הוחזרה לידיים יהודיות, החלום סוף סוף מתגשם: שכונה יהודית חדשה נבנית בלב העיר על אדמות אדמו"רי חב"ד בחברון.
השכונה החדשה תיקרא 'רובע חזקיהו – נחלת חב"ד', על שמו של הגאון רבי חזקיהו מדיני, רבה הראשי של חברון, שהתגורר ב'בית רומנו' בעידודו של הרבי הרש"ב, ובו כתב את יצירתו הענקית, האנציקלופדיה ההלכתית 'שדי חמד', וכאות הוקרה על חזונם ופועלם של אדמו"רי חב"ד, שהם הבעלים החוקיים של הנכס.
יש לנו הכבוד לממש את חזונם של נשיאי חב"ד לדורותיהם, בהשקתה של הזדמנות חד פעמית לרכוש דירה בלב השכונה החדשה, ולהוסיף את השורות הפרטיות שלכם לסיפור ההיסטורי הארוך והמדהים של חב"ד בחברון.

צפו כאן
אין תגובות